تهیه مقاطع میکروسکوپی

آزمایشگاه تهیه مقاطع میکروسکوپی شرکت زرجویان فلات قاره با بهره گیری از امکانات و مواد اولیه روز دنیا و برخورداری از کارشناسانی مجرب، آماده ارائه خدمات در زمینه تهیه مقاطع میکروسکوپی (مقاطع نازک، مقاطع صیقلی، مقاطع نازک صیقلی و همچنین مقاطع دو بر صیقلی) با استانداردهای بین­ المللی به سازمان ها، پژوهشکده ها، شرکت­ها و دانشجویان فعال در حوزه علوم زمین و معدن است.

تهیه مقاطع میکروسکوپی

در راستای اهداف آموزشی و تجهیز وسایل کمک آموزشی، شرکت زرجویان فلات قاره، آمادگی خود را جهت تهیه مقطع میکروسکوپی آموزشی از انواع سنگ­ های آذرین، رسوبی و دگرگونی و همچنین انواع کانی­ ها اعلام می­ کند.

شرکت زرجویان فلات قاره با در اختیار داشتن مجموعه ­ای از انواع سنگ ­ها و کانی ­ها، آمادگی خود را جهت تهیه کیت­ های آموزشی سنگ و کانی برای مدارس، مراکز آموزشی و دانشگاه ­ها اعلام می دارد.

تهیه مقاطع میکروسکوپی
تهیه مقاطع میکروسکوپی

توضیحات بیشتر :

در گرایش ­های مختلف علوم زمین، برای شناسایی و نام­گذاری سنگ ­ها، تشخیص مواد معدنی، نفتی و… اقدام به تهیه مقاطع میکروسکوپی مختلف می­ نمایند و با استفاده از مشخصات نوری کانی­ ها و کانه ­ها در زیر میکروسکوپ، نام سنگ و نوع ماده معدنی مشخص می­ گردد.

در مطالعات میکروسکوپی، تشخیص کانی­ ها و کانه ­ها (مواد معدنی) به وسیله ­ی مشخصات نوری آن­ها انجام می ­گیرد.

هر کانی و کانه ­ای دارای مشخصه ­ی نوری مختص به خود هستند. این مشخصات نوری در کانی­ ها و کانه­ های مختلف دارای شباهت­ ها و تفاوت­ هایی هستند.

بنابراین انجام مطالعات میکروسکوپی دقیق مبتنی بر تخصص کارشناس می ­باشد که با بهره­ گیری از تجربه و تخصص خود بتواند تفاوت­ ها را در کانی­ ها و کانه­ ها تشخیص داده، تفکیک کند و ماهیت مواد معدنی (کانه­ ها) و سنگ­ها را تعیین نماید.

کلام آخر :

تشخیص و تعیین پاراژنر کانی ­شناسی و کانه­ نگاری در زمین شناسی منجر به دستیابی به اطلاعات ارزشمندی در خصوص نحوه ­ی تشکیل، دمای تشکیل و اطلاعات ارزشمند دیگری می­ شود و با بهره ­گیری از آن می­ توان تیپ کانی سازی و همچنین حضور یا عدم حضور عناصر کمیاب و گرانبها را پیش بینی کرده و تشخیص داد.